FB Skip to main content

Kliknij pytanie, aby wyświetlić lub ukryć odpowiedź.

Jak to działa?

1. Zarejestruj się , a Twoje konto zostanie utworzone automatycznie – to nic nie kosztuje. Nie musisz pobierać żadnych plików.

2. Stwórz własną książkę. Wybierz design i rodzaj książki, która Ci się podoba. Napisz lub skopiuj i wklej własny tekst. Możesz także dodawać zdjęcia, obrazy i ilustracje do swojej książki lub fotoksiążki. To bardzo proste, możesz też zaprosić innych do współpracy nad książką!

3. Teraz, gdy książka jest już gotowa do zamówienia, zostanie dostarczona pod Twój adres!

Jak zmienić hasło?

Zaloguj się na swoje konto i kliknij „BIBLIOTEKA”, a następnie kliknij „Zmień hasło” i postępuj zgodnie z instrukcjami.

A jeśli coś nie działa tak, jak powinno?

1. Spróbuj odświeżyć przeglądarkę i/lub zaloguj się i wyloguj ponownie.
2. Upewnij się, że masz najnowszą wersję używanej przeglądarki (Safari, Firefox, Chrome lub IE).
3. Dezaktywuj/włącz paginację, odśwież przeglądarkę, a następnie ponownie włącz/wyłącz paginację.
4. Jeśli problem nie ustąpi, użyj poniższego łącza ( https://www.whatsmybrowser.org/ ) i wyślij nam e-mailem informacje podane przez witrynę. Opisz swój problem i powiedz nam, którego projektu książki i stron dotyczy – nie zapomnij podać nam, którego adresu e-mail używasz do logowania się w Solentro.

Co stanie się z moimi materiałami (tekstem i obrazami) po wydrukowaniu mojej książki?

Twoje materiały i konto książki pozostają aktywne tak długo, jak chcesz – po zamówieniu książki możesz się logować i wylogowywać do woli. Możesz oczywiście wprowadzić zmiany w istniejących treściach i zamówić nową książkę. Po zakupie możesz edytować swoją książkę i zamówić ją ponownie. W BIBLIOTECE możesz tworzyć nowe projekty książek, usuwać je, a także anulować swoje konto książki w Solentro.

Jaką rozdzielczość na komputerze wybrać?

Aby zapewnić pełną funkcjonalność naszej witryny, użyj rozdzielczości 1366x768 lub wyższej (PC) i 1366x768 (Mac).

Przesłane przeze mnie zdjęcie zawiera ostrzeżenie, dlaczego?

Zdjęcia oznaczone wykrzyknikiem/ostrzeżeniem mogą nie mieć wystarczająco wysokiej rozdzielczości, aby wydrukować je w najwyższej jakości. Jakość zależy od rozdzielczości, ekspozycji aparatu i innych czynników. Minimalna rozdzielczość wynosi 300 dpi (JPEG) – im wyższa, tym lepsza. Solentro nie ponosi odpowiedzialności za zdjęcia, które zostały wydrukowane, mimo że nie były wystarczająco wysokiej jakości. Czasami zdjęcie lub obraz jest jednak warte więcej niż jakość. Wielu naszych klientów ma własne zdjęcia w różnych rozdzielczościach, na przykład klienci przesyłają zeskanowane zdjęcia i są bardzo zadowoleni z wyniku. Im mniejszego szablonu użyjesz na stronie dla obrazu z ostrzeżeniem, tym lepszy wynik uzyskasz. Nasze ostrzeżenie jest funkcją pomocy.

Obraz z ostrzeżeniem może wyglądać dobrze w trybie PODGLĄDU, ale jakość wydruku nadal może być niska. Jeśli nie masz pewności co do jakości swoich zdjęć, przed złożeniem zamówienia skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.


Aby móc jak najszybciej przeglądać zdjęcia w tryb PODGLĄDU, obrazy są wyświetlane z niższą rozdzielczością. Do wydruku zawsze używamy oryginalnego obrazu. Jeśli chcesz zobaczyć obraz w jak największej rozdzielczości, dwukrotnie kliknij dany obraz w trybie podglądu i kliknąć ZAPISZ, a obraz zostanie wyświetlony w możliwie najwyższej rozdzielczości. Może to spowodować, że nasze oprogramowanie będzie działać nieco wolniej.

Postaramy się jak najlepiej przedstawić Twoje oryginalne zdjęcie. Ekran rzuca światło, a papier je odbija. Twój ekran może mieć inne ustawienia i nie możemy zagwarantować 100% odwzorowania kolorów i/lub dokładnego dopasowania ich do Twojego ekranu.

Rozdzielczość: 300 dpi

Kolor: RGB
Zalecamy s-RGB (nie Adobe RGB).

Co robicie z wgranymi przeze mnie zdjęciami?

Staramy się jak najlepiej przedstawić Twoje oryginalne zdjęcie. Ekran rzuca światło, a papier je odbija. Twój ekran może mieć inne ustawienia i nie możemy zagwarantować 100% odwzorowania kolorów i/lub dokładnego dopasowania ich do Twojego ekranu.

Nie mogę przesyłać zdjęć?

Upewnij się, że plik, który próbujesz przesłać, jest plikiem JPEG. Jeśli nadal nie możesz go wgrać, plik może być uszkodzony. Spróbuj przesłać inne zdjęcie.

Ile zajmie wysyłka mojej książki?

Dostawa zwykle zajmuje około 1-2 tygodni (do USA i Wielkiej Brytanii), ale nie możemy niczego zagwarantować, ponieważ wysyłka znajduje się poza naszą kontrolą (za wyjątkiem wakacji i świąt).

Czy mogę wprowadzić zmiany w mojej książce po złożeniu zamówienia?

Po dokonaniu płatności i otrzymaniu od nas wiadomości e-mail z potwierdzeniem nie możesz wprowadzać żadnych dalszych poprawek, ponieważ Twoja książka została przekazana do produkcji. Dlatego ważne jest, aby projekt, teksty i zdjęcia były dokładnie takie, jak sobie życzysz, zanim złożysz zamówienie.

Jak uzyskać numer ISBN?

Uzyskanie numeru ISBN jest łatwe. Zanim zamówisz książkę, skontaktuj się z krajowym centrum ISBN i poproś o numer. Dodaj go do swojej książki, zanim ją zamówisz.

Czy mogę pisać ręcznie w książce?

Zalecamy wykonanie książki w formie cyfrowej w naszym systemie. Można jednak pisać bezpośrednio w książce, używać długopisów CD/DVD, ponieważ są one „bardziej miękkie”. Można też używać „miękkich” złotych i/lub srebrnych długopisów.

Jeśli chcesz używać innych typów długopisów, upewnij się, że nie uszkodzisz materiału książki – ponosisz wyłączną odpowiedzialność za wszelkie modyfikacje dokonane po otrzymaniu książki, takie jak „scrapbooking” itp.

Czy mogę wykonać własny projekt?

Musisz znać w tym celu dowolne oprogramowanie do edycji zdjęć (np. InDesign, Photoshop itp.) lub przekonwertować swój plik PDF na JPEG (Przekonwertuj swój plik PDF na plik JPEG tutaj: https://pdfshelter.com/pdf-to-jpg . Prześlij swój plik PDF i kliknij„ konwertuj całe strony”, każda strona stanie się wtedy osobnym plikiem JPEG – zapisanym jako plik ZIP.). Stwórz własny projekt w wybranym oprogramowaniu, zapisz każdą stronę w wysokiej rozdzielczości jako plik JPEG (minimum 300 dpi). Nie umieszczaj ważnych szczegółów zbyt blisko krawędzi (dobrze jest zachować margines 1-2 cm). Kliknij w MOJE ZDJĘCIA i wgraj wybrane zdjęcie – istnieje możliwość zadrukowania całej strony zdjęciem. Skorzystaj z naszego szablonu strony, w którym znajduje się miejsce na zdjęcie obejmujące całą stronę – w ten sposób książkę. Musisz kliknąć PODGLĄD, aby zobaczyć, jak będzie wyglądać Twoja książka. Zawsze przeglądaj swoją książkę w trybie PODGLĄDU przed złożeniem zamówienia.

Aby móc jak najszybciej przejrzeć tryb PODGLĄD, obrazy są wyświetlane z niższą rozdzielczością. Podczas drukowania zawsze używamy oryginalnego obrazu. Jeśli chcesz zobaczyć obraz w jak największej rozdzielczości, dwukrotnie kliknij dany obraz w trybie podglądu i kliknąć ZAPISZ, a obraz zostanie wyświetlony w możliwie najwyższej rozdzielczości. Może to spowodować, że nasze oprogramowanie będzie działać nieco wolniej.

Edytor/pasek narzędzi nie działa tak, jak chcę i projekt wygląda inaczej niż w trybie PODGLĄD?

Edytor/pasek narzędzi to „tryb pisania”, musisz kliknąć PODGLĄD, aby zobaczyć, jak będzie wyglądać Twoja książka. Zawsze przeglądaj swoją książkę w trybie PODGLĄDU przed złożeniem zamówienia.

Jak prawidłowo wstawić podział wiersza:
ENTER + Shift = podział wiersza
ENTER = akapit („podwójny” podział wiersza)

Jeśli zauważysz puste strony, ale nie możesz nic do nich dodać, może to mieć coś wspólnego z „ukrytym formatowaniem”:
Kliknij dokument tekstowy. W trybie edytora/paska narzędzi przewiń w dół do końca tekstu i umieść kursor na końcu tekstu – następnie kilkakrotnie naciśnij Delete. Kliknij OK. Spowoduje to wymazanie ukrytego formatowania i zmniejszenie stron/rozmiaru dokumentu tekstowego.

Jak skopiować tekst z np. Worda do systemu Solentro?

Zaznacz swój tekst, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Kopiuj” – przejdź do projektu książki w  Solentro – kliknij dwukrotnie np. na stronę 1 lub dowolną stronę z miejscem na tekst. Następnie wklej swój tekst w edytorze Solentro.

Jeśli np. masz tekst w dokumencie Word, możesz skopiować i wkleić go do naszego edytora/paska narzędzi. Oryginalne formatowanie może się zmienić po wklejeniu. Należy wtedy wyświetlić podgląd książki i powtórzyć formatowanie. Dzieje się tak dlatego, że nasi użytkownicy mogą kopiować tekst na setki sposobów. Musimy się upewnić, że będziemy w stanie wydrukować ostateczny tekst. Możesz skorzystać z naszego paska edycji/narzędzi, aby edytować swój tekst – zmienić czcionkę, rozmiar, kolor itp. Po zakończeniu pisania/kopiowania tekstu i kliknięciu „ok” tekst pojawi się pod zakładką „Mój tekst”. Ilość stron dostosuje się automatycznie w zależności od wybranego szablonu.

Czasami wklejony materiał może zawierać ukryte formatowanie – może to powodować pewne problemy, takie jak niewyświetlanie tekstu w trybie PODGLĄDU. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy użyć przycisku "Usuń" w naszym edytorze lub przycisku delete/backspace na klawiaturze. Spowoduje to usunięcie ukrytego formatowania i wyczyszczenie tekstu.

UWAGA:

Jeśli Twój tekst jest zbyt długi, aby zmieścił się w szablonach (zarówno na tekst, jak i obrazy), nie będzie on widoczny w trybie PODGLĄDU i dlatego nie zostanie on wydrukowany – musisz wtedy skrócić tekst lub dodać nowy szablon na następnej stronie i wkleić tekst do nowego szablonu.

Jeśli zauważysz puste strony, ale nie możesz nic do nich dodać, może to mieć coś wspólnego z „ukrytym formatowaniem”. Kliknij dokument tekstowy. W trybie edytora/paska narzędzi przewiń w dół do końca tekstu i umieść kursor na końcu tekstu – następnie kilkakrotnie naciśnij Delete. Kliknij OK. Spowoduje to wymazanie ukrytego formatowania i zmniejszenie stron/rozmiaru dokumentu tekstowego.

Jeśli masz wiele stron, które chcesz skopiować i wgrać na naszą stronę, rób to stopniowo, aby później móc łatwiej edytować tekst.

Akapit i podział wiersza: ENTER = akapit („podwójny” podział wiersza) ENTER + Shift = podział wiersza („prosty” podział wiersza)

Podczas przeglądania książki zawsze używaj trybu PODGLĄD. Edytor/pasek narzędzi to „narzędzie do pisania”. Kliknij PODGLĄD, aby zobaczyć, jak będzie wyglądać Twoja książka. Przed złożeniem zamówienia zawsze pamiętaj, aby wyświetlić swoją książkę w trybie PODGLĄDU.

Uwaga: nie jest możliwe kopiowanie obrazów z programu Word i wklejanie ich w edytorze Solentro. Musisz przesłać każdy obraz z osobna.

Czy mogę umieścić film w mojej fotoksiążce?

Tak, za pomocą kodu QR możesz w zasadzie dodać do swojej książki cokolwiek. Kod QR umożliwia korzystanie ze smartfona, aby proces przeglądania był bardziej interaktywny. Przykład: masz gotową książkę ślubną i chcesz udostępnić film ze ślubu, który został przesłany na przykład do YouTube. Kod QR jest powiązany z Twoim filmem, a za pomocą smartfona widz może za naciśnięciem przycisku obejrzeć nagranie bezpośrednio na swoim telefonie! 1. Utwórz kod QR (na przykład tutaj: http://goqr.me/)
2. Pobierz jako obraz
3. Następnie dodaj go do książki w Solentro

Jakie czcionki i rozmiary są dostępne w Solentro?

Nasz system oferuje szeroką gamę czcionek, rozmiarów czcionek i wiele innych różnych funkcji tekstowych, takich jak wyrównanie, kolor tekstu i wiele innych.

Rozmiary czcionek: 8-72 p (nie porównuj ich bezpośrednio z rozmiarami w Wordzie, rozmiar jest taki, jaki widzisz w trybie PODGLĄDU w porównaniu z wybranym formatem książki).

Dlaczego nie mogę użyć ostatniej strony książki?

Ostatnia strona nie jest generowana, dopóki nie zamówisz swojej książki (ze względu na nazwę kupującego i unikalny numer książki). Ostatnia strona zawiera nasze logo i następujący tekst: „Ta książka została stworzona na www.solentro.co.uk. odpowiedzialnym wydawcą tej książki jest (imię i nazwisko kupującego)."

Czy ma znaczenie, której przeglądarki używam?

Tak, nasza aplikacja internetowa obsługuje wszystkie popularne przeglądarki (IE, Firefox, Safari i Chrome) – najnowsze wersje. Zalecamy szybki Internet.

Jak Solentro traktuje kwestię praw autorskich?

Kliknij tutaj, aby przeczytać nasz regulamin.

Czy używacie najnowocześniejszego sprzętu do drukowania?

Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu, jaki jest obecnie dostępny na rynku, który generuje obrazy o doskonałej jakości i wyraźny tekst przy użyciu atramentu CMYK (cyjan, magenta, żółty i czarny).

Jak Solentro ulepsza oferowane usługi?

Solentro nieustannie stara się ulepszać swój system i zwiększać komfort użytkowania. Słuchamy naszych klientów i wdrażamy odpowiednie ulepszenia zobacz nasze nowości tutaj! .

Czy Solentro pojawiło się kiedyś w telewizji?

Tak, pojawiliśmy się na kanale SVT w 2009 roku w programie DRAKNÄSTET, szwedzkiej wersji British Dragon's Den .

Co oznacza metoda płatności „Przelew bankowy”?

Wybierając przelew bankowy, Twoje zamówienie NIE BĘDZIE ZREALIZOWANE, DOPÓKI PRZELEW NIE ZOSTANIE ZAREJESTROWANY. MOŻE TO POTRWAĆ 2-7 DNI, W ZALEŻNOŚCI OD TWOJEGO BANKU. MOŻE OZNACZAĆ TO OPÓŹNIENIE DOSTAWY AŻ DO TYGODNIA.

Co oznacza Solentro?

Solentro znaczy dawać – dawać innym to, co naprawdę ważne – coś, co przynosi radość i inspirację w życiu. Dlatego stworzyliśmy Solentro Najłatwiejszy sposób na stworzenie własnej książki lub fotoksiążki i przekształcenie osobistego tekstu i zdjęcia w unikalne w piękne książki wysokiej jakości!

Skąd wziął się ten pomysł?

Na urodziny naszego taty w 2006 roku chcieliśmy podarować mu coś wyjątkowego i bardzo osobistego. Skontaktowaliśmy się z przyjaciółmi i rodziną i poprosiliśmy ich o opisanie naszego ojca, a z otrzymanych tekstów stworzyliśmy książkę. Podarowaliśmy mu podróż w czasie i opowieść o jego życiu. Możecie nam uwierzyć, że naprawdę ucieszył się z podarunku! To był początek Solentro –stwórz własną książkę.

Nowości
bottom-banner-close